SamochodyElektryczne.org

Sieć terminali ładowania e+

Spółka e+, założona przez Polenergię i Alva Technologies, rozpoczęła działalność w 2011r. oferując swoim klientom (głównie firmom leasingującym samochody elektryczne) pakiet usług, w skład którego wchodziła możliwość korzystania z sieci terminali ładowania

Punkty ładowania i samochody elektryczne firmy e+ - zobacz całą galerię

Spółka e+, założona przez Polenergię i Alva Technologies, rozpoczęła działalność w 2011r. oferując swoim klientom (głównie firmom leasingującym samochody elektryczne) pakiet usług, w skład którego wchodziła możliwość korzystania z sieci terminali ładowania (wcześniejszy wpis). W maju 2011r. do użytku oddane zostały 4 pierwsze punkty ładowania, z których każdy wyposażony został w 3 terminale o mocy kilku kW (łącznie 12 terminali). Pierwsze punkty ładowania zlokalizowano w czterech największych centrach handlowych w Warszawie: w Galerii Mokotów, Arkadii, CH Warszawa Wileńska i Blue City.

Plan przewidywał, że przed końcem 2013r. e+ uruchomi w 14 największych aglomeracjach Polski 300 terminali. Punkty ładowania mają być lokalizowane między innymi w centrach handlowych, biurowcach, na parkingach oraz w siedzibach klientów i partnerów. Użytkownicy systemu mogą monitorować zużycie energii pojazdów oraz lokalizować dostępne terminale na mapie za pomocą nawigacji GPS zainstalowanej w samochodach e+.

Mitsubishi i-MiEV w punkcie ładowania firmy e+ Mitsubishi i-MiEV w punkcie ładowania firmy e+
Mitsubishi i-MiEV w punkcie ładowania firmy e+ Mitsubishi i-MiEV w punkcie ładowania firmy e+
Mitsubishi i-MiEV w punkcie ładowania firmy e+ Mitsubishi i-MiEV w punkcie ładowania firmy e+

W kwietniu 2012r. uruchomiony został jeden terminal ładowania w centrum Manufaktura w Łodzi (wcześniejszy wpis). W maju zainstalowano natomiast punkt ładowania przed siedzibą Polenergii w Warszawie przy ul. Kruczej 24/26 [3].

Wszystkie terminale e+ są wyposażone w tradycyjne gniazdka elektryczne o mocy około 3,7 kW (230 V, 16 A). Dostęp do sieci terminali jest możliwy jedynie przy użyciu karty dostępowej oferowanej bezpośrednio przez e+ (aktualnie oferta skierowana jest głównie do klientów korporacyjnych). Wyjątkiem jest terminal zainstalowany w Łodzi, z którego można korzystać bezpłatnie (tymczasowa karta wydawana jest w punkcie informacyjnym Manufaktury [4].

Niestety na początku 2013r. firma e+ przyznała, że niewielki stopień wykorzystania pierwszych punktów ładowania i słabszy od oczekiwań rozwój rynku samochodów elektrycznych w Polsce skłonił ją do zrewidowania swoich planów budowy tego typu infrastruktury (wcześniejszy wpis). Zlikwidowany został punkt ładowania w Blue City w Warszawie.

Z końcem 2013r. podjęto decyzję o likwidacji firmy e+ (wcześniejszy wpis).

Sieć terminali ładowania e+


Pokaż Punkty doładowań e + Electric Mobility na większej mapie

Źródła

  • [1] e+ electricmobility.pl
  • [2] e+ electricmobility.pl
  • [3] e+ electricmobility.pl
  • [4] Informacje udzielone bezpośrednio przez firmę e+, maj 2012r.
  • [5] Informacje udzielone bezpośrednio przez firmę e+, marzec 2013r.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.